Poradnia POZ Warszawa

POZ to skrót od słów: Podstawowa Opieka Zdrowotna, będąca częścią systemu opieki zdrowotnej - ta zapewnia osobom ubezpieczonym w ramach NFZ opiekę nad ich stanem zdrowia. Wszelkie świadczenia realizowane są w Przychodni. Na uwagę zasługuje fakt, iż lekarze rodzinni w ramach podstawowej opieki zdrowotnej oferują opiekę internistyczną (leczenie dorosłych) oraz pediatryczną (leczenie dzieci). Nasi lekarze rodzinni oferują całościową opiekę nad pacjentem w każdym wieku. Dzięki specjalizacji posiadanej przez naszych lekarzy, możesz zgłosić się do tego samego lekarza zarówno z własnymi problemami zdrowotnymi, jak i dziecka.

Lekarze rodzinni lub inaczej lekarze pierwszego kontaktu w naszej Przychodni posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu zarówno dzieci, jak i dorosłych, co gwarantuje wysoki standard opieki nad pacjentem. Dbamy o to, aby pacjent był nie tylko zadowolony z wizyty, ale również właściwie zdiagnozowany nie zaniedbując przy tym działań profilaktycznych. Konsultacje POZ w naszej placówce to Twój komfort i bezpieczeństwo. Podstawowa opieka zdrowotna (POZ) obejmuje m.in.: deklaracje POZ, które gwarantują opiekę lekarską, pielęgniarską oraz w przypadku kobiet - położnej, szczepienia obowiązkowe oraz ewentualne szczepienia przypominające, program profilaktyki ChUK - program dla osób dorosłych 35-65 r. - przed wizytą należy wykonać badania w gabinecie zabiegowym - glukoza na czczo, a także lipidogram. Nasze pielęgniarki telefonują do osób uprawnionych i umawiają na wizytę celem wypełnienia ankiety. W naszej Przychodni pacjenci mogą skorzystać zarówno z pomocy specjalistów w dziedzinie medycyny rodzinnej, jak i lekarzy rezydentów w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Z kolei wszystkie usługi, jakie świadczymy w ViaMed dostępne są w naszej zakładce usługi, do sprawdzenia której serdecznie zapraszamy. 

Podstawowa opieka zdrowotna w ViaMed

I tak lekarz POZ jest specjalistą koordynującym proces leczenia, który w razie wątpliwości odpowie na wszelkie pytania, rozwiewając jednocześnie wątpliwości związane ze stanem zdrowia. Tym sposobem pacjenci mają możliwość, aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie, a także w pełni świadomie podejmować wszelkie decyzje w trosce o doskonałe zdrowie i ogólne samopoczucie. Ponadto lekarz realizuje i planuje opiekę lekarską nad ubezpieczonymi pacjentami, a także koordynuje udzielanie świadczeń przez personel medyczny. Pielęgniarka POZ to specjalistka świadcząca pomoc pielęgniarską, a także wykonująca zalecenia lekarskie. Do pozostałych zadań pielęgniarki POZ należą m.in.: zmiana opatrunków, wykonywanie zastrzyków, zdejmowanie szwów, podawanie i dawkowanie leków zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Z kolei położna POZ to specjalistka świadcząca opiekę ginekologiczną i pielęgnacyjną nad kobietą w każdym wieku - wbrew pozorom położna nie sprawuje opieki wyłączenie nad kobietami w ciąży czy świeżo upieczonymi matkami. 

Lekarz POZ w Warszawie - opieka zdrowotna w ramach NFZ 

Świadczenia POZ są refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - jest to więc bezpłatna Podstawowa Opieka Medyczna w ramach NFZ. Jeśli chcesz zostać naszym pacjentem i masz prawa do świadczeń – wypełnij i złóż deklarację wyboru lekarza. W ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej możesz wybrać także pielęgniarkę i położną – to ostatnie dotyczy kobiet niezależnie od wieku, oraz nowonarodzonych dzieci. Pamiętaj, że dla każdego członka rodziny objętego ubezpieczeniem musi być wypełniona osobna deklaracja. Jeśli dziecko nie ma jeszcze nadanego numeru PESEL, możesz  podać numer jednego z rodziców. Pamiętaj jednak, żeby w możliwie najkrótszym czasie zgłosić w Przychodni właściwy numer PESEL dziecka.

Do naszej Poradni POZ zapraszamy pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00. W razie wystąpienia wątpliwości zapraszamy do kontaktu - najważniejsze dane kontaktowe oraz informacje dostępne są w naszej zakładce kontakt, do której serdecznie zapraszamy.

Cennik >>

Godziny otwarcia:

Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach:
8:00-18:00 - POZ
8.00-20.00 - Usługi komercyjne

Punkt Pobrań:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 - 11:00 - POZ + komercja
11:00 - 12:00 - Poradnia Leczenia Osteoporozy

Rejestracja ogólna:

+48 459 595 395

Gabinet Zabiegowy:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
13.00-18.00 - EKG, zastrzyki, holtery, próby wysiłkowe, realizacja programów profilaktycznych POZ i in.

Poradnia Dzieci Zdrowych i Punkt Szczepień:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8.00-15.00.

Profilaktyka - Gabinet Pielęgniarki

Ostatnia środa miesiąca w godzinach 13.00-15.00. Obowiązują zapisy.

Formularz kontaktowy

Viamed
Viamed
Viamed
Viamed