Poradnia Pediatryczna Warszawa

Pediatra to specjalista niosący pomoc najmłodszym - lekarz ten specjalizuje się w szeroko rozumianych chorobach dziecięcych, a także prawidłowym rozwojem dzieci. Nasi lekarze rodzinni sprawują opiekę nad dziećmi w ramach Poradni Pediatrycznej. Do Poradni dla dzieci zdrowych zapraszamy na wizyty profilaktyczne. Jakie usługi świadczy nasza Przychodnia ViaMed? Najmłodsi pacjenci podczas pierwszych wizyt są:

  • ważeni,
  • mierzeni,
  • lekarz ocenia ich rozwój psychoruchowy,
  • przeprowadza szczegółowy wywiad i pełne badanie lekarskie.

Lekarz pediatra - opieka lekarska dla najmłodszych 

Ponadto specjalista ocenia również rozwój stawów biodrowych i inne istotne parametry zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Lekarz posiada więc olbrzymią wiedzę na temat dziecięcego organizmu. Przez pierwsze dwa lata życia najmłodsi pacjenci powinni regularnie korzystać z usług zgodnie z obowiązującymi standardami opieki. W wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym również nie należy zaniedbywać wizyt profilaktycznych. Podczas nich przeprowadzane są m.in. bilanse zdrowia dziecka – w wieku 2, 4, 5, 9 - 10, 13 - 14, 16 - 17 lat. Pragniemy przypomnieć jednocześnie, że dbanie o zdrowie i doskonałe samopoczucie najmłodszych członków rodziny nie powinno odbywać się jedynie w przypadku, gdy maluch jest chory lub pojawiają się pierwsze niepokojące objawy - zdrowie należy pielęgnować i wzmacniać przez cały rok. O tym fakcie należy bezwzględnie pamiętać.

 Ponadto nie należy też lekceważyć żadnych sygnałów wysyłanych przez organizm - tym sposobem możliwe jest wcześniejsze wykrycie chorób, a także uniknięcie długotrwałego leczenia. Pozostając, jeszcze na krótką chwilę w temacie niepokojących objawów warto wymienić te, które dla rodziców powinny być szczególnym sygnałem do podjęcia natychmiastowych działań. I tak mowa tu m.in. o: kaszlu, wysypce, niewłaściwym oddechu, nagłym spadku masy ciała, znacząco wydłużającej się infekcji dróg oddechowych, nieprawidłowościach rozwoju, trudnościach w oddawaniu moczu, bólach gardła, ucha czy brzuch, przewlekłych i ostrych biegunkach, nietolerancjach pokarmowych np. mleka, glutenu i innych, 

Zadbaj z ViaMed o zdrowie swojego dziecka

To właśnie dlatego lekarz pediatra każdą wizytę rozpoczyna od przeprowadzenia szczegółowego wywiadu, a także wykonania badań - to z kolei stanowi podstawę do postawienia diagnozy i wdrożenia skutecznego leczenia, którego celem będzie wyeliminowanie lub znaczne ograniczenie bolesnych lub uciążliwych dolegliwości zdrowotnych. Podsumowując, pediatra w ramach wizyty: przeprowadza ogólny wywiad, odpowiadając jednocześnie na wszelkie niepokojące pytania, nadzoruje właściwy rozwój dziecka, może podzielić się również radami dotyczącymi zasad żywienia (nie należy mylić jednak z dietetykiem dziecięcym), zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób charakterystycznych dla wieku dziecięcego w tym m.in. infekcje dróg oddechowych, przewodu pokarmowego czy dróg moczowych. 

Ostatni bilans zdrowia przeprowadza się wraz z zakończeniem szkoły średniej do ukończenia 19 roku życia. Oprócz szczepień obowiązkowych, zachęcamy także do wykonywania szczepień zalecanych – są one tak samo ważne, ponieważ mogą uchronić dziecko przed groźnymi chorobami zakaźnymi i ich powikłaniami. Więcej na temat szczepień obowiązkowych i zalecanych, reakcji poszczepiennych, a także ewentualnych przeciwwskazań do szczepień można przeczytać na naszej stronie w zakładce szczepienia.

Choroba lub inne niepokojące objawy? Skonsultuj się z naszym specjalistą - Warszawa Ursus 

W przypadku pojawienia się problemów zdrowotnych, zapraszamy najmłodszych pacjentów do poradni dla dzieci chorych. Jeśli niepokoją Ciebie pewne objawy, skonsultuj je z naszym lekarzem. Jeśli zauważysz objawy infekcji u przedszkolaka i ucznia, także przyprowadź go do lekarza – każdą chorobę lepiej rozpoznać i ewentualnie wdrożyć leczenie we wczesnym etapie.

Nasza poradnia medyczna mieści się w dzielnicy Ursus w Warszawie. Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. Z kolei POZ w godzinach 8:00-18:00. Nasi specjaliści w tym m.in. pediatra dziecięcy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, iż w codziennej pracy z najmłodszymi niezwykle istotne są nie tylko kompetencje psychologicznej, ale również zawiązanie więzi emocjonalnej. Nie zapominajmy, że dla wszystkich dzieci - bez względu na wiek - wizyta w gabinecie lekarskim jest gigantycznym przeżyciem, które niesie ze sobą szereg emocji. Ma to związek nie tylko z nowym specyficznym miejscem, ale także wkroczeniem lekarza w dziecięcą sferę prywatności. Odpowiednie podejście niewątpliwie okaże się tu kluczem do sukcesu.

Podkreślamy jednocześnie, że konsultacja ze specjalistą pediatrii powinna odbywać się nie tylko wtedy, gdy rodzic zaobserwuje u dziecka pierwsze symptomy chorobowe - rutynowe badania czy regularne kontrole mogą pozwolić na wcześniejsze wykrycie wielu chorób lub infekcji. Stare powiedzenie nieprzypadkowo głosi, że “lepiej zapobiegać, niż leczyć”. W ViaMed pediatra świadczy usługi w ramach NFZ.

Nie zwlekaj i umów się na wizytę  - zadbaj razem z nami o zdrowie swojej pociechy.

Cennik >>

Godziny otwarcia:

Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach:
8:00-18:00 - POZ
8.00-20.00 - Usługi komercyjne

Punkt Pobrań:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 - 11:00 - POZ + komercja
11:00 - 12:00 - Poradnia Leczenia Osteoporozy

Rejestracja ogólna:

+48 459 595 395

Gabinet Zabiegowy:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
13.00-18.00 - EKG, zastrzyki, holtery, próby wysiłkowe, realizacja programów profilaktycznych POZ i in.

Poradnia Dzieci Zdrowych i Punkt Szczepień:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8.00-15.00.

Profilaktyka - Gabinet Pielęgniarki

Ostatnia środa miesiąca w godzinach 13.00-15.00. Obowiązują zapisy.

Formularz kontaktowy

Viamed
Viamed
Viamed
Viamed