Badania dla kierowców

Aby móc otrzymać prawo jazdy na wybraną przez siebie kategorię, konieczne jest nie tylko odbycie kursu przygotowującego do egzaminu, zdanie testu - zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, ale również wykonanie szeregu badań lekarskich przez kandydata na kierowcę. W tym ostatnim przypadku rodzaje i liczba zależą przede wszystkim od rodzaju pojazdu, którym docelowo przyszły kierowca pragnie się przemieszczać. Badanie lekarskie na prawo jazdy uwarunkowane jest również stanem zdrowia kandydata - głównym celem jest więc wykluczenie wszelkich przeciwskazań do prowadzenia pojazdu. Po otrzymaniu skierowania na badania należy wykonać je w czasie nie dłuższym niż 30 dni. 

ViaMed - badanie lekarskie na prawo jazdy 

W ViaMed wykonujemy badania dla kierowców przed kursem prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A (motocykl), B1, B, B+E (samochód z przyczepką), T, pierwszorazowo przed kursem prawa jazdy C1, C, C+E, D1, D, D+E (tzw. amatorskie), jak również badania dla kierowców chcących przedłużyć ważność terminowego prawa jazdy. Warto zauważyć jednocześnie, że badania A, B, B+E nie wymagają dodatkowych lub uzupełniających konsultacji. Wszystko odbywa się w czasie jednej wizyty. Badanie okulistyczne wykonywane jest bezpośrednio w trakcie wizyty. Po wykonaniu badania do prawa jazdy pacjent otrzymuje orzeczenie o istnieniu lub też braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem.

Badania do prawa jazdy w naszej Przychodni Ursus

I tak badania do prawa jazdy kat. A i B wykonywane są przez lekarza posiadającego uprawnienia do badań kierowców. W ramach badania przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, badanie okulistyczne, a także poziom glukozy we krwi. Z kolei badania do praw jazdy kat. C i D obejmują również badanie psychologiczne, badanie laryngologiczne, EKG w przypadku, gdy pacjent ukończył 50 rok życia. Pragniemy przypomnieć jednocześnie, że poziom glukozy we krwi wykonywany jest na czczo, co oznacza, że nie należy pić słodzonych napojów, soków, napojów gazowanych, ani jeść min. 3 godziny przed badaniem. Reasumując, nasza przychodnia wykonuje badania w celu stwierdzenia lub też wykluczenia przeciwwskazań w zakresie: narządu wzroku, cukrzycy, narządu słuchu, czynności nerek, ogólnego stanu psychicznego, układu ruchu i równowagi, układu krążenia, układu nerwowego, objawów, które mogłyby wskazywać na uzależnienie od alkoholu i innych poważnych zaburzeń zdrowia. 

Kompleksowe badania kierowców, a wystąpienie przeciwwskazań

Jak już wspomnieliśmy, uzyskanie zaświadczenia wykluczającego przeciwwskazania poprzedzone jest szczegółowym wywiadem, a co za tym idzie uzyskaniem wstępnych informacji na temat przebytych chorób i ogólnych problemów zdrowotnych. Dlatego też lekarz może zalecić wykonanie dodatkowych badań np. wówczas, gdy pacjent choruje na padaczkę lub cukrzycę. 

W ramach zapisu na badanie konieczne jest dostarczenie wypełnionego kompletu dokumentów (w niektórych przypadkach może być wymagana konsultacja z lekarzami innych specjalizacji).

Dokumenty do pobrania:
> oświadczenie dotyczące stanu zdrowia (obligatoryjne do wypełnienia przed wizytą)
> karta konsultacji neurologicznej
> karta konsultacji diabetologicznej

Badania wykonują upoważnieni lekarze orzecznicy wpisani na listę lekarzy uprawnionych Marszałka Województwa Mazowieckiego.


UWAGA!
Nie wykonujemy:
1) pierwszych badań po zatrzymaniu prawa jazdy w związku z kierowaniem pojazdami pod wpływem alkoholu,
2) badań zleconych przez policję po wypadku drogowym,
3) badań po zatrzymaniu prawa jazdy.

powyższe Badania wykonują jedynie Wojewódzkie Ośrodki Medycyny Pracy.

ViaMed Przychodnia Ursus - poznaj bliżej nasze usługi

Nasza szeroka oferta badań lekarskich na prawo jazdy dotyczy zarówno kandydatów na kierowców, jak i kierowców zawodowych czy kandydatów na kierowców zawodowych. Nasza nowoczesna Przychodnia na terenie dzielnicy Ursus gwarantuje szybką, komfortową, a także w pełni bezpieczną weryfikację, która jest zgodna z obowiązującymi przepisami. Zapraszamy do kontaktu, a wszystkie niezbędne informacje dostępne są w naszej zakładce kontakt, do której odsyłamy. 

Pragniemy przypomnieć również, że badania dla kierowców to tylko jedne z nielicznych usług, jakie wykonujemy. Osoby zainteresowane mogą skorzystać również z pomocy naszej Poradni: Alergologicznej, Chirurgicznej, Dermatologicznej, Diabetologicznej, Ginekologicznej, Kardiologicznej, Leczenia Stopy Cukrzycowej i Ran Przewlekłych, Okulistycznej, Ortopedycznej, Osteoporozy, Otolaryngologicznej, POZ, Reumatologicznej. Uzupełnieniem są szczepienia, konsultacje w formie teleporady, pracownia RTG, USG czy zabiegi laserowe.

Cennik >>

Godziny otwarcia:

Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach:
8:00-18:00 - POZ
8.00-20.00 - Usługi komercyjne

Punkt Pobrań:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 - 11:00 - POZ + komercja
11:00 - 12:00 - Poradnia Leczenia Osteoporozy

Rejestracja ogólna:

+48 459 595 395

Gabinet Zabiegowy:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
13.00-18.00 - EKG, zastrzyki, holtery, próby wysiłkowe, realizacja programów profilaktycznych POZ i in.

Poradnia Dzieci Zdrowych i Punkt Szczepień:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8.00-15.00.

Profilaktyka - Gabinet Pielęgniarki

Ostatnia środa miesiąca w godzinach 13.00-15.00. Obowiązują zapisy.

Formularz kontaktowy

Viamed
Viamed
Viamed
Viamed