Pracownia RTG Warszawa

UWAGA!! NIE WYKONUJEMY BADANIA RTG CAŁEGO KRĘGOSŁUPA W JEDNEJ PROJEKCJI.

RTG jest jedną z najbardziej podstawowych i popularnych metod diagnostycznych, która obecnie w medycynie, a co za tym idzie - w placówkach medycznych, wykorzystywana jest na szeroką skalę. Badanie RTG umożliwia uzyskać informację, a także dokonać oceny na temat wszelkich nieprawidłowości występujących w obrębie tkanek i narządów. Tym sposobem możliwe jest podjęcie skutecznych i odpowiednio dobranych metod leczenia. Ta metoda diagnostyczna wykorzystuje promieniowanie jonizujące gamma, które nie pozostaje obojętne dla organizmu człowieka - dlatego też w miarę możliwości należy go unikać. W związku z tym badanie wykonuje się wyłącznie na podstawie dostarczenia skierowania od lekarza w formie papierowej.

ViaMed - badanie RTG w Warszawie 

W zależności od badanego obszaru, a także kondycji zdrowotnej pacjenta, może być wykonywane w pozycji stojącej lub leżącej. Warto wspomnieć również o tym, że otrzymany obraz jest dwuwymiarowy - płaski, w przeważającej większości przypadków zdjęcia wykonywane są w dwóch projekcjach. W ViaMed wykonujemy RTG w pełnym zakresie POZ, podobnie jak większość badań specjalistycznych. Przed wykonaniem badania należy zgłosić ciążę lub termin ostatnio wykonywanego badania. Poniżej przedstawiamy krótki opis do głównych badań  RTG, a także zalecany sposób przygotowania. 

RTG jama brzuszna 

Badanie wykonywane w celu wykrycia zdiagnozowania nieprawidłowości układu pokarmowego i moczowego. Przygotowanie do badania: ostatni posiłek należy spożyć nie później niż 6-8 h przed badaniem - wykonywane jest na czczo. 2 dni przed badaniem należy wdrożyć lekkostrawną dietę, najlepiej półpłynną. Dzień wcześniej warto zażyć środek przeciw wzdęciom (Espumisan).

RTG klatka piersiowa AP/PA, RTG klatka piersiowa AP/PA + bok, RTG klatka piersiowa bok, RTG klatka piersiowa celowane na szczyty płuc

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania oraz oceny zmian chorobowych w klatce piersiowej. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG kręgosłupa odcinka lędźwiowo – krzyżowegoAP + bok

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny stanów pourazowych, zwyrodnieniowych, przy podejrzeniu patologii w tej okolicy. Sposób przygotowania: ostatni posiłek nie później niż 6-8 h przed badaniem - wykonywane na czczo. 2 dni przed zaleca się wdrożyć lekkostrawną dietę, najlepiej półpłynną. Dzień wcześniej zażyć środek przeciw wzdęciom (Espumisan).

RTG kość miednicy

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian w tym obszarze oraz sąsiadujących stawach. Przygotowanie do badania: dzień przed zaleca się stosować dietę lekkostrawną. W dniu badania: badanie na czczo (min. 6h przed ostatni posiłek), konieczne jest wypróżnienie.

RTG kości nosa

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny stanów pourazowych, złamań w obrębie nosa, wrodzonych wad anatomicznych. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG kości ogonowej AP + bok, RTG kość ogonowa bok/AP (1 projekcja)

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny stanów pourazowych takich jak złamania, stłuczenia kości ogonowej. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG kość piętowa (1 projekcja), RTG kość piętowa osiowe + bok, RTG kości piętowych osiowe + bok (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian w obrębie kości pięt takich jak: stany zapalne, zmiany nowotworowe, ostrogi piętowe, zwyrodnienia. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG kości ramiennej AP + bok

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian pourazowych, stanów zapalnych, zwyrodnień. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG kości udowej AP + bok

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian pourazowych, stanów zapalnych, przy chorobach reumatologicznych. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG kręgosłupa piersiowego AP + bok

Badanie wykonywane w celu oceny patologii w tym obszarze. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

Co jeszcze oferuje nasza pracownia diagnostyki obrazowej?

RTG kręgosłupa szyjnego AP + bok, RTG kręgosłupa szyjnego czynnościowe (2 projekcje), RTG kręgosłupa szyjnego skosy (2 projekcje), RTG celowane na ząb obrotnika (C1-C2)

Badanie wykonywane w celu diagnozowania lub oceny zmian chorobowych  w tym odcinku kręgosłupa. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG mostka bok

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania ewentualnego złamania mostka oraz oceny zmian pourazowych, stanów zapalnych. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG nadgarstka AP + bok,  RTG nadgarstka skosy (2 projekcje), RTG nadgarstków AP+ bok (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu diagnostyki ewentualnych patologii w obrębie nadgarstka. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG nosogardło

Badanie wykonywane w celu oceny zaburzeń oddychania, przerostu migdałka gardłowego. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG obojczyka AP, RTG obojczyków (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu diagnostyki i oceny zmian pourazowych, stanach zapalnych. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG palca AP + bok

Badanie wykonywane w celu diagnozy i oceny zmian patologicznych w tym obszarze. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG podudzie AP + bok

Badanie wykonywane w celu diagnozy i oceny zmian chorobowych w podudziu.  Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG przedramię AP + bok

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania złamań, zmian pourazowych, zwyrodnienia w przedramieniu i ich oceny.  Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG rzepek osiowe (porównawcze), RTG rzepki osiowe

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny nieprawidłowości rzepki.  Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG dłonie AP + skos (porównawcze), RTG dłonie AP (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian reumatologicznych i zwyrodnieniowych. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG ręka AP + skos, RTG ręka AP/bok/skos (1projekcja)

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania ewentualnych nieprawidłowości w obszarze ręki. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG stawu barkowego AP/osiowe

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania patologii w obrębie stawu barkowego. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG stawu biodrowego AP + osiowe

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny zmian pourazowych, przy podejrzeniu złamania, zwichnięcia, zmian zwyrodnieniowych, procesów zapalnych. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG stawu kolanowego AP + bok, RTG stawy kolanowe AP + bok (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania i oceny nieprawidłowości w obszarze stawu kolanowego.  Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG stawy krzyżowo- biodrowe skosy (2 projekcje), RTG stawy krzyżowo-biodrowe AP

Wykonywane celem zdiagnozowania zmian zwyrodnieniowych i stanów zapalnych stawu krzyżowo – biodrowego, diagnostyce ZZSK. Przygotowanie do badania: ostatni posiłek należy zjeść nie później niż 6-8 h przed badaniem - wykonywane jest na czczo. 2 dni przed zaleca się wdrożyć lekkostrawną dietę. Dzień wcześniej należy zażyć środek przeciw wzdęciom (Espumisan).

RTG stawów skokowych AP + bok (porównawcze), RTG staw skokowy AP+ bok

Wykonywane celem zdiagnozowania nieprawidłowości w obszarze stawu skokowego. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG stawy skroniowo-żuchwowe (porównawcze)

Badanie wykonywane w celu diagnostyki i oceny zmian w tym obszarze, zaburzeń czynnościowych stawów skroniowo – żuchwowych.  Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG stawów łokciowych AP + bok (porównawcze), RTG staw łokciowy AP + bok, RTG stopa AP/skos/bok, RTG stóp AP + bok (porównawcze)

Przeprowadzane m.in. w celu rozpoznania i oceny zmian pourazowych (złamania, zwichnięcia), zmian zapalnych, przeciążeniowych, zwyrodnieniowych, reumatoidalnych, innych.  Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG twarzoczaszka

Badanie wykonywane w celu zdiagnozowania ewentualnych nieprawidłowości oraz oceny elementów kostnych twarzoczaszki. Nie wymaga specjalnego przygotowania. 

RTG zatoki oboczne nosa

Badanie wykonywane w celu stwierdzenia podejrzenia zmian patologicznych w obrębie zatok. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG żuchwa AP + skos

Badanie wykonywane w celu diagnostyki nieprawidłowości w obrębie żuchwy. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

RTG żebra skos

Badanie wykonywane w celu oceny układu kostnego żeber, zmian pourazowych, zwyrodnieniowych. Nie wymaga specjalnego przygotowania.

Pracownia RTG w naszej Przychodni jest dostępna dla pacjentów w godzinach 8.00-18.00. Pacjent po badaniu otrzymuje płytę ze zdjęciem natomiast opis wyniku dostępny jest w późniejszym terminie, maksymalnie do 7 dni.

Cennik >>

Godziny otwarcia:

Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach:
8:00-18:00 - POZ
8.00-20.00 - Usługi komercyjne

Punkt Pobrań:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 - 11:00 - POZ + komercja
11:00 - 12:00 - Poradnia Leczenia Osteoporozy

Rejestracja ogólna:

+48 459 595 395

Gabinet Zabiegowy:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
13.00-18.00 - EKG, zastrzyki, holtery, próby wysiłkowe, realizacja programów profilaktycznych POZ i in.

Poradnia Dzieci Zdrowych i Punkt Szczepień:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8.00-15.00.

Profilaktyka - Gabinet Pielęgniarki

Ostatnia środa miesiąca w godzinach 13.00-15.00. Obowiązują zapisy.

Formularz kontaktowy

Viamed
Viamed
Viamed
Viamed