Poradnia Osteoporozy Warszawa

Rejestracja – PORADNIA OSTEOPOROZY:
459 595 395

W naszej poradni osteoporozy Warszawa Ursus diagnozujemy i leczymy wszelkie stany zaburzeń mineralizacji kości. Profilaktyka i zapobieganie chorobom tkanki kostnej nie mają przed nami żadnych tajemnic. U nas pomocną dłoń otrzymają zarówno pacjenci cierpiący na osteopenię, jak i zaawansowaną osteoporozą. W przypadku właściwych wyników uzyskają kompletne zalecenia profilaktyczne i cenne wskazówki na przyszłość. Niezbędne badania wykonujemy na miejscu, w czasie jednej wizyty. Dotyczy to również densytometrii i badań krwi. Często w trakcie jednej wizyty pacjenci odwiedzający naszą poradnię osteoporozy Warszawa NFZ zyskują konsultację, rozpoznanie i zalecenia lecznicze - to gigantyczne udogodnienie na przyszłość. Pragniemy przypomnieć jednocześnie, że aby skorzystać z pomocy naszego lekarza specjalisty, wymagane jest skierowanie od lekarza POZ - posiadasz skierowanie do poradni osteoporozy w ramach NFZ? Zapraszamy na konsultacje i badanie densytometryczne! Poradnia Leczenia Osteoporozy ViaMed Przychodnia Ursus to przede wszystkim:

  • nowoczesny sprzęt dający możliwość pełnej diagnostyki: densytometria szyjki kości udowej, kręgosłupa L-S, przedramienia, całego ciała,
  • badania dla pacjentów z protezą stawu,
  • możliwość wyliczenia ryzyka złamań FRAX,
  • badanie RTG i USG na miejscu.

Poradnia osteoporozy Warszawa? ViaMed, czyli profilaktyka i zapobieganie chorobom tkanki kostnej

Na podstawie m.in. badań lekarskich, analitycznych czy densytometrycznych lekarz może potwierdzić lub też wykluczyć osteoporozę, a także określić np. jakie jest ryzyko złamania kości. Przypomnijmy jednocześnie, że rozpoznanie osteoporozy jednoznacznie wiąże się ze wdrożeniem leczenia poprzez farmakoterapię, zabiegi fizjoterapeutyczne, a także wdrożenie odpowiedniej diety wzmacniającej kości. Badaniu poddawana jest także gęstość kości i wykonywane są skrupulatne badania laboratoryjne. Jednak warunkiem jest rozpoznanie zmian chorobowych w kościach. Chcesz rozpocząć leczenie osteoporozy? Warszawa może oznaczać tylko jedno - ViaMed. Zapewniamy bowiem konsultacje lekarskie o oparciu o nowoczesne metody, znane i cenione w zasadzie na całym świecie - z zapartym tchem śledzimy wszelkie medyczne innowacje i nowinki, z dumą wprowadzając je do naszej oferty. Leczymy zarówno pod kątem osteoporozy, jak i wielu innych chorób w tym także cywilizacyjnych. Dzięki kontraktowi z Narodowym Funduszem Zdrowia, jakim wyróżnia się nasza poradnia osteoporozy Warszawa NFZ, konsultacje są bezpłatne.

W Poradni Leczenia Osteoporozy Twoim zdrowiem zaopiekują się wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści:

lek. Monika Olczak-Pruc

lek. Anna Rowińska-Osuch

Poradnia Leczenia Osteoporozy ViaMed Przychodnia Ursus jest obecnie placówką w naszej dzielnicy, która dysponuje nowoczesnym densytometrem rentgenowskim, umożliwiającym przeprowadzenie badania gęstości kości i analizy ciała pokazującej rozkład tkanki tłuszczowej.

Badanie osteoporozy warszawa NFZ i nie tylko

Badania i konsultacje u naszych specjalistów polecamy pacjentom w podeszłym wieku, znajdującym się w grupie zagrożenia względem dolegliwości osteoporotycznych oraz osobom młodszym, które zauważyły niepokojące objawy takie jak m.in.:

  • łamliwość kości,
  • problemy z kręgosłupem, gwałtowne wahania masy ciała,
  • dolegliwości bólowe.

Osteoporoza zupełnie nieprzypadkowo nazywana jest cichym złodziejem kości. Bardzo często pierwszym objawem jest złamanie. Problem ten dotyka kobiet i mężczyzn po 45 roku życia, a do najczęstszych powodów odpowiedzialnych za rozwój schorzenia zalicza się m.in. niskie spożycie wapnia, cukrzycę, niedoczynność tarczycy, siedzący tryb życia, uwarunkowania genetyczne czy nadmierne spożycie sodu. Dodajmy jeszcze, że o chorobie tej bardzo często dowiadujemy się, gdy jest już późno i doszło do złamania a ubytek w kościach staje się bardzo duży. To może mieć związek ze zbagatelizowaniem pierwszych objawów jak, badań profilaktycznych. Osteoporoza coraz częściej nazywana jest chorobą społeczną, z którą zmaga się około 10% populacji.

Nie ignoruj sygnałów wysyłanych przez organizm

Interesuje Cię badanie osteoporozy Warszawa NFZ? Jesteś we właściwym miejscu! Badania i konsultacje u naszych specjalistów polecamy także pacjentom w podeszłym wieku. Nasza przychodnia stoi otworem również przed młodymi ludźmi, którzy dostrzegli u siebie niepokojące objawy, bądź mają bardzo małą aktywność fizyczną. Mowa tu oczywiście nie tylko o łamliwości kości, ale również problemach z kręgosłupem, gwałtownych wahaniach masy ciała, a także szeroko rozumianych dolegliwościach bólowych. Dysponujemy bowiem nowoczesnym sprzętem dającym możliwość pełnej diagnostyki: densytometria szyjki kości udowej, kręgosłupa L-S, przedramienia, całego ciała.

Wykonujemy także badania dla pacjentów z protezą stawu, badania morfometrii, badanie RTG na miejscu oraz w razie potrzeby - USG. Mamy również możliwość wyliczenia ryzyka złamań FRAX. Jak więc widać, możliwości są bardzo mocno zróżnicowane. Wszystko po to, aby w maksymalnym stopniu zadbać o zdrowie i doskonałe samopoczucie naszych pacjentów, ponieważ to oni są dla nas najważniejsi. W razie wystąpienia wątpliwości - zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji i bez względu na sytuację służymy pomocną dłonią.

Cennik >>

Godziny otwarcia:

Przychodnia jest czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach:
8:00-18:00 - POZ
8.00-20.00 - Usługi komercyjne

Punkt Pobrań:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8:00 - 11:00 - POZ + komercja
11:00 - 12:00 - Poradnia Leczenia Osteoporozy

Rejestracja ogólna:

+48 459 595 395

Gabinet Zabiegowy:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
13.00-18.00 - EKG, zastrzyki, holtery, próby wysiłkowe, realizacja programów profilaktycznych POZ i in.

Poradnia Dzieci Zdrowych i Punkt Szczepień:

Od poniedziałku do piątku w godzinach:
8.00-15.00.

Profilaktyka - Gabinet Pielęgniarki

Ostatnia środa miesiąca w godzinach 13.00-15.00. Obowiązują zapisy.

Formularz kontaktowy

Viamed
Viamed
Viamed
Viamed