Badanie USG sutków - przebadaj się już dziś!

Odpowiednia profilaktyka, a w szczególności regularna samokontrola piersi, jest niezbędna, aby odpowiednio wcześnie wykryć ewentualne zmiany nowotworowe i podjąć natychmiastowe leczenie. Tylko takie postępowanie daje kobiecie 100% skuteczności na wyleczenie. 

Począwszy od 15 stycznia w przychodni ViaMed będzie możliwe wykonanie badania USG sutków. Badania wykonujemy profilaktycznie u każdej kobiety, nawet w przypadku braku jakichkolwiek niepokojących objawów. Bezwzględnymi wskazaniami do wykonania tego badania to jakiekolwiek zmiany w piersi wyczuwalne przez dotyk, ból piersi, obciążony wywiad rodzinny, wydzielina z brodawki, stosowane hormonalnej terapii zastępczej. 

Badanie nie wymaga szczególnego przygotowania przez pacjentkę, jest bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia. Nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia badania USG sutków, nawet w okresie ciąży czy karmienia piersią. Badanie jest szczególnie rekomendowane do 50go roku życia ze względu na gruczołową budowę piersi u osób młodych. Po 50 r.ż. preferowanym badaniem jest mamografia. Ostateczny rodzaj badania zaleca opiekujący się pacjentką lekarz i u osób po 35 r.ż. często występuje wskazanie do wykonania obu tych badań ze względu na rozpoczynającą się przebudowę tłuszczową gruczołów sutkowych.  

Cena badania wynosi 140zł.