Badania krwi GRATIS! Sprawdź poziom cholesterolu, kwasu moczowego i cukru we krwi.

Oferta na start: badania krwi GRATIS! Sprawdź poziom cholesterolu, kwasu moczowego i cukru we krwi

Każdy z nas ma świadomość tego, jak ważne jest regularne wykonywanie badań krwi, w tym oznaczenie poziomu cholesterolu, glukozy oraz kwasu moczowego. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę i chcieliśmy zaprosić na wykonanie bezpłatnych badań w naszej placówce. Wystarczy wypełnić deklarację, aby skorzystać z naszej oferty.

Pacjencie, pamiętaj o swoim zdrowiu i nie zwlekaj! Badania można wykonać od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 10.00. Wyniki będą do odbioru już następnego dnia.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty? Kilka słów o oferowanych bezpłatnych badaniach:

Oznaczanie poziomu cholesterolu we krwi

Jak sama nazwa wskazuje, do wykonania badania potrzebna jest krew Pacjenta. Wystarczy zatem tylko przyjść na pobranie krwi, które zajmie niewiele czasu. Warto tę odrobinę czasu poświęcić, ponieważ być może właśnie dzięki temu unikną Państwo komplikacji zdrowotnych – jeśli okaże się, że poziom „złego” cholesterolu jest zbyt wysoki, mają Państwo szansę bezzwłocznie podjąć leczenie.

Należy mieć świadomość tego, iż duży wzrost stężenia cholesterolu w surowicy krwi jest sygnałem zaburzeń gospodarki lipidowej. Te z kolei znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia takich chorób jak miażdżyca oraz choroby układu sercowo-naczyniowego. Zbyt wysoki cholesterol może zatem w znacznym stopniu przyczynić się między innymi do wystąpienia udaru mózgu, zawału mięśnia sercowego.

Oznaczanie poziomu cukru we krwi

Oto kolejne bardzo istotne badanie, jakie Państwu oferujemy. Oznaczanie poziomu cukru we krwi, nazywane również oznaczaniem glikemii, jest jednym z podstawowych i najważniejszych badań jakie wykonuje się w przypadku podejrzenia o cukrzycę oraz w ramach kontroli cukrzycy. Poziom cukru we krwi powinien jednak badać każdy, także osoby, które nie chorują na wspomnianą cukrzycę. Należy pamiętać o tym, iż hiperglikemia może być objawem wielu innych schorzeń. Zbyt wysoki poziom cukru we krwi może prowadzić do poważnych konsekwencji jak między innymi zniszczenie sercanaczyń krwionośnychnerek. Może również być przyczyną uszkodzenia nerwów obwodowych i mózgu.

Oznaczanie poziomu kwasu moczowego

Przygotowując dla Państwa ofertę bezpłatnych badań krwi, postanowiliśmy uwzględnić w ofercie takie badanie jak badanie poziomu kwasu moczowego we krwi. Dlaczego? Zbyt wysoki poziom stężenia kwasu moczowego w organizmie może być oznaką takich chorób jak choroby nerek (między innymi niewydolność nerek), choroby rozrostowe oraz dna moczanowa. Zbyt niskie stężenie kwasu moczowego także może świadczyć o różnego rodzaju zaburzeniach metabolicznych.

Jak przygotować się do badania?

Szanowni Państwo, badania krwi standardowo powinny być wykonywane na czczo. Należy o tym pamiętać, ponieważ w innym przypadku wyniki mogą okazać się zafałszowane i badania trzeba będzie powtórzyć. To, co jemy oraz pijemy dzień przed badaniem również ma ogromny wpływ na jego wynik. W związku z tym, chcąc przygotować się do badania jak najlepiej, aby było ono jak najbardziej miarodajne, warto unikać w dniu poprzedzającym badania spożywania bardzo tłustych oraz słodkich potraw, a także picia alkoholu – nawet mała lampka wina do obiadu może mieć negatywny wpływ na wynik badań. Można natomiast przed badaniem wypić szklankę wody, jeżeli odczuwają Państwo taką potrzebę.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty bezpłatnych badań!