ViaMed – nowoczesna placówka medyczna

Alergolog

W naszej poradni alergologicznej diagnozujemy i leczymy wszelkie problemy związane z szeroką pojętą alergią.

Jeśli szukasz dobrego alergologa w Warszawie, zapraszamy – nasza poradnia jest wyjątkowa ze względu na kompleksowość podejścia do pacjenta. Alergolog w naszym Centrum Medycznym konsultuje pacjentów w każdym wieku. Zapraszamy zarówno najmłodsze dzieci, jak i osoby starsze.

Jak dobrze wiemy, alergia może ujawnić się w każdym wieku. Może to być typowa pokrzywka alergiczna, alergiczny nieżyt nosa – czyli tzw. katar sienny, alergie kontaktowe, oddechowe czy alergie pokarmowe. Przebieg chorób alergicznych jest zróżnicowany w zależności od wieku wystąpienia U najmłodszych będzie to pokrzywka skórna, ale również objawy ogólne – jak brak apetytu, nadmierna płaczliwość u dziecka, brak spodziewanego przyrostu masy ciała, łatwość popadania w infekcje układu oddechowego, biegunki.  Alergia może być podstępna. Bóle brzucha występujące od wielu lat i bezskutecznie diagnozowane przez innych specjalistów mogą być wywołane alergią. Właściwe podejście lecznicze może w takich przypadkach zupełnie wyeliminować problem.

Nasi lekarze, specjaliści alergologii, posiadają również inne specjalizacje, które pozwalają na bardzo kompleksowe podejście do chorego. Dr Anna Szylling jest dodatkowo pediatrą, a Dr Grażyna Miksa posiada oprócz specjalizacji z alergologii, pediatrii również specjalizację z medycyny rodzinnej. Pierwsza wizyta trwa zawsze 30 minut, w tym czasie lekarz zbiera szczegółowy wywiad chorobowy, bada pacjenta, jest możliwość wykonania również od razu alergicznych  testów skórnych. W razie potrzeby możemy również na miejscu wykonać rentgen klatki piersiowej (prześwietlenie), wykonać badanie czynnościowe układu oddechowego, czyli  tzw. spirometrię. W naszym punkcie pobrań pielęgniarka może pobrać krew na oznaczenie immunoglobulin specyficznych dla alergii w klasie IgE, zarówno w postaci panela alergii pokarmowych, wziewnych, mieszanych jak i w kierunku pojedynczych, wyjątkowo rzadkich alergenów.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na konsultacje.