ViaMed – nowoczesna placówka medyczna

Poradnia Alergologiczna

W naszej Poradni Alergologicznej diagnozujemy i leczymy wszelkie problemy związane z szeroką pojętą alergią. Wykonujemy testy skórne i z krwi, immunoglobuliny specyficzne IgE na pojedynczy alergen, jak i panele.

Alergolog w naszej Przychodni konsultuje pacjentów w każdym wieku. Zapraszamy zarówno najmłodsze dzieci, jak i osoby starsze.

Nasi lekarze, specjaliści alergologii, posiadają również inne specjalizacje, które pozwalają na bardzo kompleksowe podejście do chorego. Dr Grażyna Miksa posiada oprócz specjalizacji z alergologii, pediatrii również specjalizację z medycyny rodzinnej. Nasi lekarze dogłębnie przeprowadzają wywiady. W tym czasie jest możliwość również wykonania alergicznych testów skórnych. W razie potrzeby możemy na miejscu wykonać rentgen klatki piersiowej (prześwietlenie), wykonać badanie czynnościowe układu oddechowego czyli  tzw. spirometrię. W naszym punkcie pobrań pielęgniarka może pobrać krew na oznaczenie immunoglobulin specyficznych dla alergii w klasie IgE, zarówno w postaci panelu alergii pokarmowych, wziewnych, mieszanych, jak i w kierunku pojedynczych, wyjątkowo rzadkich alergenów.

Serdecznie wszystkich zapraszamy na diagnostykę i leczenie alergii.