ViaMed – nowoczesna placówka medyczna

Porady lekarzy specjalistów, badania specjalistyczne

Porady lekarzy specjalistów i badania specjalistyczne.

 • Poradnia kardiologiczna

W naszej poradni kardiologicznej pomocy mogą szukać pacjenci w wszelkimi schorzeniami układu krążenia. Uzyskasz u nas kompleksową opiekę kardiologiczną, a fachowość naszych kardiologów i wysoka empatia naszych lekarzy gwarantuje właściwy proces diagnostyczno-terapeutyczny. Możesz u nas odbyć nie tylko konsultację kardiologiczną, wykonać badanie EKG spoczynkowe, ale również założyć holtera ciśnieniowego, EKG, wykonać badanie echo serca z kolorowym Dopplerem, czy wykonać test wysiłkowy (zwany potocznie próbą wysiłkową).

Bezpieczeństwo tych badań zapewnia nie tylko doświadczenie personelu, ale również wymagane zaplecze medyczne (m.in. defibrylator, tlen i niezbędne leki).

 • Poradnia ginekologiczna

W naszej poradni ginekologicznej opiekę znajdą pacjentki w każdym wieku. Nasz ginekolog położnik ma nie tylko duże doświadczenie w zakresie prowadzenia ciąży i porodu, zdobyte w trakcie wieloletniej pracy w Klinice Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego , ale także skutecznie diagnozuje i leczy schorzenia typowe dla wieku średniego i podeszłego.

Jeśli cokolwiek Ciebie niepokoi z zakresu ginekologii bądź położnictwa, bądź chcesz prowadzić u nas ciążę, serdecznie zapraszamy. Wizyta przebiega w nieskrępowanej atmosferze, a nasz ginekolog ma niezbędne zaplecze medyczne. Aparat ultrasonograficzny lekarz posiada na stałe w swoim gabinecie. Zapewnia to duży komfort diagnostyki i leczenia dla pacjentki.  

 • Poradnia ortopedyczna

W naszej poradni ortopedycznej wykonujemy zarówno badania ultrasonograficzne stawów biodrowych u noworodków, jak i diagnozujemy i leczymy schorzenia typowe dla osób w wieku średnim i podeszłym. Wykonujemy na miejscu pełną diagnostykę radiologiczną (posiadamy własny aparat rentgenowski), ultrasonograficzną (pełen zakres badania usg ortopedycznego), nasi lekarze wykonują iniekcje dostawowe, dokonują punkcji i torbieli (np. torbiel Bakera). W zależności od wskazań medycznych podajemy odpowiednie leki. Wykonujemy zarówno blokady stawów, jak i podajemy dostawowo nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego.

Oferujemy również opiekę poszpitalną (zdjęcie gipsu, drenów, szwów). Jesteśmy przekonani, że pomożemy Tobie w schorzeniach narządu ruchu. Jeśli masz jakiekolwiek dolegliwości ortopedyczne, zgłoś się do nas.

 • Poradnia reumatologiczna

W naszej poradni reumatologicznej pacjent znajdzie leczenie schorzeń z zakresu reumatologii, W trakcie wizyty lekarz może wykazać badanie densytometryczne z natychmiastową analizą wyników, zaordynować odpowiednie leczenie dla danego schorzenia. Nasz lekarz wykonuje również rzadko wykonywane badanie kapilaroskopii. Schorzenia z zakresu reumatologii często występują w społeczeństwie, a lekarze tej specjalizacji są trudno dostępni. 

 • Poradnia Diabetologiczna

Cukrzyca to groźna choroba, wymagająca stałej kontroli lekarskiej. Dla Państwa wygody uruchomiliśmy więc poradnię diabetologiczną, w której znajdują się profesjonaliści z ogromnym doświadczeniem. Ich obecność umożliwia wykrycie oraz leczenie różnych odmian cukrzycy oraz chorób pokrewnych. ViaMed oferuje więc rozbudowaną pomoc medyczną, opartą na precyzyjnej i nowoczesnej wiedzy, pozwalającej na stosowanie odmiennych form walki z chorobą. Nowoczesny sprzęt oraz doskonale dobrana kadra stanowi Państwa bezpieczeństwo oraz maksymalny komfort przy każdej wizycie

 • Poradnia pediatryczna

Dbając o zdrowie i dobre samopoczucie najmłodszych pacjentów, stworzyliśmy w pełni profesjonalną poradnię pediatryczną, gdzie każde dziecko, niezależnie od wieku, uzyska fachową pomoc na najwyższym poziomie. Wykwalifikowani pediatrzy mają fantastyczne podejście do maluchów, zapewniając nie tylko profesjonalny wywiad ale również komfort podczas badań. Wieloletnia obecność w publicznych placówkach zdrowia sprawiła, iż każdy z pediatrów posiada odpowiednie podejście i szeroką wiedzę. Zapewnia ona bezpieczeństwo najmłodszych Pacjentów.

 • Poradnia okulistyczna

Poradnia okulistyczna oferuje szeroką gamę usług związaną ze wzrokiem i leczeniem chorób występujących u osób w różnym wieku. Specjaliści dostępni w naszej placówce umożliwiają skuteczne leczenie najnowszymi metodami dostępnymi na rynku. Profesjonalny sprzęt umożliwia właściwe rozpoznanie, stanowiące kluczowe zagadnienie w większości przypadków. Pozwala ono na zachowanie prawidłowego widzenia a więc możliwość dogodnego, codziennego funkcjonowania w otoczeniu.

 • Poradnia otolaryngologiczna

Poradnia otolaryngologiczna umożliwia specjalistyczną diagnostykę w obrębie schorzeń otolaryngologicznych. Konsultacje z naszymi specjalistami umożliwiają właściwe rozpoznanie i przeprowadzanie różnorodnych badań z tego obszaru medycyny. Wszelkie nieprawidłowości związane z nosem bądź nosogardłem mogą być wykryte we wczesnym stadium, pozwalając na usunięcie zaburzeń i komfortowe funkcjonowanie na co dzień. Nasi lekarze dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu wywiadowi mogą skutecznie przeprowadzać badania laryngologiczne, tamować ewentualne krwawienia czy usunąć szkodliwe ciała obce z okolic nosa i gardła.

 • Poradnia urologiczna

Poradnia urologiczna umożliwia zainteresowanym Pacjentom skuteczne leczenie, a także rozpoznanie chorób w zakresie układu moczowo-płciowego. Specjaliści, współpracujący z innymi lekarzami z naszej placówki posiadają obszerną wiedzę w tym zakresie, co stanowi Państwa bezpieczeństwo i komfort. Profilaktyka w tej dziedzinie umożliwia zapobieganie występowaniu kłopotliwych i niebezpiecznych chorób, mogących mieć przełożenie na codzienne życie i funkcjonowanie organizmu.

 • Densytometr, osteoporoza, badanie gęstości kości

Jako jedyni w Ursusie posiadamy w pełni cyfrowy densytometr. Jest to urządzenie medyczne do badania gęstości kości. Jej ubytek świadczy o osteopenii bądź osteoporozie. Jest to groźna choroba, która dotyczy wielu z nas. Osteoporoza jest chorobą, która w wieku podeszłym może prowadzić do złamań kończących się nierzadko śmiercią pacjenta.

Nasz densytometr pozwala na analizę gęstości kości z szyjki kości udowej, kręgosłupa lędźwiowo krzyżowego, ale również ocenia gęstość kości całego ciała (full body densytometria). Ponadto mamy możliwość analizy składu całego ciała przy pomocy densytometru. Jest to szczególnie pomocne dla osób odchudzających się. Badanie regularnie powtarzane pozwala na analizę progresji zmian zachodzących w naszym organizmie. Z tego względu densytometr to urządzenie szczególnie cenne do wnikliwej analizy efektów terapii. 

 • Zabiegi chirurgiczne

W naszej poradni chirurgicznej uzyskają Państwo w pełni kompleksową opiekę. Zajmujemy się m.in. leczeniem zmian skórnych (włókniaki, pajączki naczyniowe, znamiona, brodawki, włókniaki i inne). Wśród stosowanych metod należy wymienić tradycyjne leczenie za pomocą skalpela (wycięcie zmiany), przy użyciu lasera (diodowego i CO2), a także za pomocą obliteracji. Każda z tych metod ma swoje zalety. Nasz chirurg ustali wspólnie z pacjentem najlepszą metodę leczenia. Warto nadmienić, że leczenie chirurgiczne za pomocą lasera jest bardzo nowoczesną metodą przynoszącą najlepsze efekty i najmniej dolegliwości bólowych. Ponadto proces rekonwalescencji jest znacznie skrócony. 

 • Żylaki kończyn dolnych, żylaki odbytu, leczenie hemoroidów

Żylaki odbytu (hemoroidy), należą obecnie do tzw. chorób cywilizacyjnych. Hemoroidy wydają się dla niektórych chorobą wstydliwą, dla naszych lekarzy jest to jednak choroba jak każda inna. Każdy pacjent będzie traktowany indywidualnie, mając zagwarantowaną indywidualną opiekę i intymność leczenia. Wszelkie problemy zdrowotne, w tym szczególnie hemoroidy, należy leczyć szybko i skutecznie, zanim nastąpią powikłania, w których przypadku leczenie może być dłuższe i bardziej uciążliwe.