ViaMed – nowoczesna placówka medyczna

Ginekologia

Oferujemy diagnostykę i leczenie z zakresu ginekologii, a zakres naszych usług zawiera m.in. konsultacje lekarskie, USG prenatalne, badania cytologiczne, kolposkopię czy też badanie prenatalne, w tym test Panorama oraz test Papp-a. Wykonujemy również badania w kierunku HPV jako udowodnionego czynnika ryzyka raka szyjki macicy. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, m.in. aparatami USG firm GE i Mindray, a nasz doświadczony personel zapewnia pacjentkom fachową opiekę. 

Badania prenatalne: mają na celu dostarczenie informacji przyszłym rodzicom na temat zdrowia ich dziecka, zanim się jeszcze urodzi. Do badań tych zaliczamy badania nieinwazyjne które to badania w żaden sposób nie narażają życia i zdrowia płodu jak badanie ultrasonograficzne (USG), test PAPP-A, test Panorama także Nifty, Harmony oraz już bardziej skomplikowaną inwazyjną diagnostykę prenatalną. Więcej szczegółowych informacji na temat badań prenatalnych:

Badanie ultrasonograficzne: Po 11. tygodniu ciąży badanie ultrasonograficzne wykonuje się przez brzuch natomiast zdarza się, iż konieczne jest wykonanie tego badania także przez pochwę. by łatwiej uwidocznić pewne struktury u dziecka. Badanie jest w pełni bezpieczne, bezbolesne i trwa około  kilkunastu minut. Pacjentka nie musi być specjalnie przygotowana do tego badania.

Test Panorama: polega na analizie DNA płodu zawartego w krwi matki, wynika to z faktu, że w czasie ciąży część DNA płodu przenika w łożysko krwi matki. Więcej o badaniu Panorama znajdą Państwo tutaj:

Test PAPPA: badanie krwi z oceną stężenia w osoczu białka PAPPA oraz wolnej podjednostki β-hCG czyli tzw. test podwójny. Do badania nie trzeba się specjalnie przygotowywać, krew nie musi być pobierana na czczo. Zazwyczaj tego samego dnia wykonywane jest badanie USG ciąży. Więcej informacji od teście PAPPA:

Celem wszystkich badań jest przede wszystkim wykluczenie wad płodu, zarówno genetycznych jak i rozwojowych, by uspokoić przyszłych rodziców, że ich dziecko jest zdrowe a nie dać możliwość usunięcia ciąży, jak niektórym się wydaje.

Kolposkopia: jedna z metod endoskopowych wykorzystywanych w diagnostyce ginekologicznej, pozwala wykryć przedkliniczne postaci raka szyjki macicy. Badanie kolposkopowe nie wymaga znieczulenia, jest ono zupełnie bezbolesne, a wynik otrzymuje się w ciągu zaledwie kilku minut. Więcej inforamcji o badaniu oraz wskazaniach do badania kolposkopowego: